August 26 2016 21:56:08
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA
KALENDARIUM
DOKUMENTY KOŚCIELNE
LISTA NSKŚ AL
JAK ZOSTAĆ SZAFARZEM
ŚWIADECTWA SZAFARZY
ARCHIWUM
Strona główna

Drodzy Bracia Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. Pozwalam sobie przesłać parę informacji związanych z różnymi wydarzeniami, które będą miały miejsce w najbliższym czasie.

VIII OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA NADZWYCZAJNYCH SZAFARZY KOMUNII ŚW. DO POZNANIA, 11 CZERWCA 2016.

BAZYLIKA ARCHIKATEDRALNA ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA

POZNAŃ, OSTRÓW TUMSKI 11. CZERWCA 2016 ROKU

PROGRAM PIELGRZYMKI:

godz. 10.00 Zawiązanie wspólnoty przez bpa Adama Bałabucha

godz. 10.15 Konferencja: Rola Poznania w chrystianizacji państwa Polan - prof. dr hab. Hanna Kóčka – Krenz

godz. 10.45 Konferencja: Sakrament chrztu świętego, teologia i praktyka – ks. dr Krzysztof Michalczak

godz. 11.15 Przygotowanie do Eucharystii

godz. 11.30 Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem abpa Stanisława Gądeckiego Metropolity Poznańskiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

godz. 13.00 Przerwa na posiłek i możliwość zwiedzania Katedry, Bramy Poznania* i Rezerwatu Archeologicznego**

Możliwość rezerwacji biletów pod poniższymi adresami:

* http://bramapoznania.pl/

** http://www.muzarp.poznan.pl/dzialalnosc-naukowa/dzialy/rezerwat-archeologiczny-genius-loci/

2. SPOTKANIE MŁODYCH NA STADIONIE ARENA LUBLIN, 23 LIPCA 2016

Główne obchody i spotkanie z Ojcem Świętym w Krakowie, zostaną poprzedzone spotkaniami w diecezjach. Nasza archidiecezja pragnie razem z przybyłymi gośćmi przeżywać i rozważać temat spotkania Abrahama z Bogiem pod dębami Mamre. Dlatego też przygotowujemy się do wielkiego święta młodzieży z całej archidiecezji lubelskiej wraz z gośćmi, którzy przybędą z różnych stron świata. Odbędzie się on 23 VII na stadionie „ARENA LUBLIN”. Spotkanie to jest przygotowywane z myślą o kilkunastotysięcznej rzeszy, która krocząc szlakiem Abrahama zostanie zaproszona do wspólnej wędrówki modlitewnej. Całość jest wielkim wydarzeniem modlitewno-artystycznym, gdzie w towarzystwie chóru i młodzieżowej grupy teatralnej, będzie można zarówno raz jeszcze przeżyć zaproszenie Boga do wędrówki wiary, jak i doświadczyć wielkiej wspólnoty wierzących. Centralnym punktem tego spotkania młodych będzie Eucharystia sprawowana ok. godz. 13.30 (szczegóły zostaną jeszcze podane później). W związku z tym zwracam się z prośbą o pomoc w udzielaniu Komunii św. na stadionie. Zgłoszenia (imię i nazwisko, parafia i adres mailowy) proszę przesyłać do dnia 30 czerwca tylko i wyłącznie na adres: msta1606@gmail.com, w temacie wpisując „ARENA LUBLIN”.

3. ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY KRAKÓW, 26-31 LIPCA 2016

W związku ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie Komitet Organizacyjny zwrócił się do nas z prośbą o pomoc w udzielaniu Komunii św. w czasie dwóch uroczystości (rozpoczęcia ŚDM, Msza św. na krakowskich Błoniach 26 lipca oraz zakończenia ŚDM, Msza św. w Campusie Misericordiae 31 lipca).

Zasady udziału nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej:

1. Nadzwyczajni szafarze Komunii św. przybywają na Campus Misericordiae jak wszyscy pielgrzymi w sobotę i nocują z soboty na niedzielę na Campusie (trzeba zabrać karimatę i śpiwór).

2. Szafarze niezarejestrowani jako pielgrzymi oraz zarejestrowani, ale na pakiet bez wyżywienia, muszą osobiście zadbać o własne wyżywienie na Campus Misericordiae w sobotę i w niedzielę.

3. Nadzwyczajni szafarze mogą niezależnie od pełnionej posługi zgłaszać się jako pielgrzymi i wtedy, po uiszczeniu odpowiedniej opłaty, otrzymają pakiet pielgrzyma i mogą uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach ŚDM. Rodzina szafarza nadzwyczajnego musi szukać na własną rękę miejsca pobytu w Krakowie, najlepiej poprzez rejestrację w oficjalnym systemie ŚDM.

4. Wszelkie inne informacje będą podawane na bieżąco.

Zgłoszenia przyjmowane są tylko i wyłącznie pod adresem: msta1606@gmail.com w temacie wpisując „KRAKÓW”.
W mailu należy podać:
• imię i nazwisko, pesel, imię ojca, nr i seria dokumentu tożsamości
• dni w których pragnę posługiwać (wtorek 26 lipca lub/i niedziela 31 lipca)
• własny adres e-mail
Termin zgłaszania: 22 kwietnia 2016.

Nawigacja
TEKSTY FORMACYJNE

UDZIAŁ W REKOLEKCJACH

ODESZLI DO PANA

GALERIA

TEKSTY RÓŻNE